Kliešte - BERNSTEIN - profesionálne náradie pre elektroniku

Prejsť na obsah
POPIS
 
Na úvod:

Vysoko kvalitné kliešte sú v lise kované alebo vyrezané laserom. Výsledkom je dosiahnutie štruktúry, ktorá zaručuje dlhú životnosť týchto výrobkov. Polotovary sú spracované podľa najprísnejších medzinárodných noriem na najmodernejších strojoch.
 
Kliešte sú olejom vytvrdené a čepele sú opätovne induktívne tvrdené. Výsledkom je dosahnutie hodnoty 63 - 65 HRC, ktorá vyhovuje aj tým najvyšším požiadavkám.


Materiál:

Kliešte sú vyrobené z prvotriednej, vysoko kvalitnej, špeciálnej ocele používanej na výrobu guličkových ložísk od pozorne vyberaných dodávateľov, ktorí 100% spĺňajú naše požiadavky.


Konštrukcia:

Kliešte sa pripravujú so 4 rôznymi kĺbovými konštrukciami, ktoré sa používajú v závislosti od ich použitia a prevedenia.

Najjednoduchšou formou zlúčenia dvoch polovíc klieští je podoprený kĺb.
Tu sú čepele umiestnené nad sebou a spojené pomocou nitu. Táto konštrukcia sa používa len pri veľkých kliešťach.

Pri zapustenom kĺbe sú ramená vyfrézované, priložené k sebe a spojené pomocou nitu.


Najmodernejšou konštrukciou je prevlečený kĺb.
Tu sa pri veľmi špeciálnom procese kĺb vytvorí posúvaním jednej hlavy klieští cez zahriaty otvor v kĺbovej časti druhého ramena. Potom sa kĺb stlačí a prinituje.
Táto konštrukcia zaručuje najlepšie paralelné vedenie klieští a mimoriadne dlhú životnosť.

Precízne opracované povrchy spojov so skrutkovým spojom zaisťujú, že kliešte sú absolútne bez hrania a poskytujú plynulý chod a nízke trenie v celom  priestore otvárania. V  kombinácii so základnou tvrdosťou chróm-vanádovej guľôčkovej ocele  najvyššej kvality to vedie k vysokému reznému výkonu a dlhej životnosti.

Dvojkrídlová vymeniteľná pružina z nehrdzavejúcej ocele poskytuje  plynulé, hladké otváranie a optimálne ovládanie.
Na zvýšenie životnosti klieští odporúčame pravidelnú starostlivosť s kvapkou oleja.

Povrchová úprava:

Firma po desaťročia vyvíja techniky povrchový vlastností, ktoré vyhovejú rozdielnym požiadavkám a formám každodenného používania.
Jedná sa napr. o ochranu proti korózii, opotrebovaniu, odlupovaniu, tvrdosť, hladkosť alebo drsnosť, čím sa zabezpečujú  optimálne výsledky práce.

- kalenie je chemické ošetrenie a zároveň najjednoduchší spôsob ochrany
- vysoko lesklé - oceľové leštenie
- jemne leštené a vysoko-lesklo kalené
- matné

Tvary ostrí a rezná kapacita:

- s fazetou   
vhodné na mäkký a tvrdý oceľový drôt, ako aj mäkké materiály, ako napr. medený drôt. Výsledkom konečného rezu je pyramídovitý
vrch na konci drôtu

- s malou fazetou     
takmer plochý rez s najjemnejšími štikacími hranami, len na mäkkú oceľ, strihnutie je mierne odolné voči spätným nárazom
a zanecháva nepatrný vŕšok na konci drôtu

- úplne bez fazety    
rez je celkom bez fazety vďaka extrémne ostrým rezným hranám, len na mäkkú oceľ a medený kábel, strihnutie je veľmi odolné voči spätným nárazom a je absolútne v rovine

- špeciálna fazeta    
na strihanie optického kábla, napr. Kevlar atď..

Životnosť rezných hrán závisí od ich ostrosti. Čím silnejšie sú hrany (úplne bez fazety), tým rýchlejšie sa opotrebovávajú. Pokiaľ sa nepožaduje rez bez fazety a odolnosti voči nárazom, je výhodnejšie zvoliť si kliešte s fazetou.

RADY
BLACKline
Tento rad klieští sa pripravuje z ocele používanej na výrobu náradia. Pre spojenie je zvolený uložený kĺb, následne sa povrch leští do vysokého stupňa lesklosti, na ramená sa navlieka čierna ESD izolácia odvádzajúca a neutralizujúca elektrostatický náboj. Nakoniec, na vnútorné strany ramien sa umiestňujú dvojkrídlové pružiny zabezpečujúce ich lepší chod.

Kliešte tohto programu boli úspešne testované vo viacerých laboratóriách na normy DIN EN 61340-5-1, 61340-2-1, ako aj 61340-2-3 na prácu na ESD-chránených pracoviskách.


CLASSICline
Tento rad klieští sa pripravuje zo špeciálnej ocele používanej na výrobu náradia. Pre spojenie je zvolený prevlečený kĺb, následne sa povrch leští do vysokého stupňa lesklosti, na ramená sa navlieka ergonomicky tvarovaná dvojfarebná ESD ochrana na ruky odvádzajúca a neutralizujúca elektrostatický náboj. Nakoniec, na vnútorné strany ramien sa umiestňujú vymeniteľné dvojkrídlové pružiny zabezpečujúce ich lepší chod.

Kliešte tohto programu boli úspešne testované vo viacerých laboratóriách na normy DIN EN 61340-5-1, 61340-2-1, ako aj 61340-2-3 na prácu na ESD-chránených pracoviskách.

EUROline
Tento rad klieští sa tiež pripravuje zo špeciálnej ocele používanej na výrobu náradia. Pre spojenie je zvolený prevlečený kĺb, následne sa povrch jemne leští a hnedí do vysokého stupňa lesklosti, na ramená sa navlieka ergonomicky tvarovaná dvojfarebná ESD ochrana na ruky odvádzajúca a neutralizujúca elektrostatický náboj. Nakoniec, na vnútorné strany ramien sa umiestňujú vymeniteľné dvojkrídlové pružiny zabezpečujúce ich lepší chod.

Kliešte tohto programu boli úspešne testované vo viacerých laboratóriách na normy DIN EN 61340-5-1, 61340-2-1, ako aj 61340-2-3 na prácu na ESD-chránených pracoviskách.

TECHNICline
Tento najvyšší rad klieští sa zhotovuje z vysoko kvalitnej  špeciálnej chrómovej ocele používanej na výrobu guľôčkových ložísk. Čepele sa indukčne tvrdia, čím sa dosahuje hodnota tvrdosti 63-65 HRC, aby vyhoveli aj tým najextrémnejším požiadavkám. Pre spojenie je zvolený skrutkovaný precízny kĺb, na ramená sa navlieka ergonomicky tvarovaná dvojfarebná ESD ochrana na ruky odvádzajúca a neutralizujúca elektrostatický náboj. Nakoniec, na vnútorné strany ramien sa umiestňujú vymeniteľné dvojkrídlové pružiny zabezpečujúce ich plynulé a ľahké otváranie.

Kliešte tohto programu boli úspešne testované vo viacerých laboratóriách na normy DIN EN 61340-5-1, 61340-2-1, ako aj 61340-2-3 na prácu na ESD-chránených pracoviskách.

O nás                                                                             Kontakt

Návrat na obsah